У березні 2018 року в поважному віці 45-ти років помер останній самець північного білого носорога по кличці Судан. Він прожив щасливе, довге і сите життя, залишивши після себе дочка по імені Наджин та онуку Фату. На всій планеті залишилося всього два представника цього виду.

Судан зі своїм охоронцем
Доля білих носорогів — прекрасна ілюстрація спустошливої діяльності людини. Ще на початку 20 століття на просторах Африки та Азії мешкало близько півмільйона північних білих носорогів. Неконтрольована забудова на місцях їх проживання, забруднення навколишнього середовища і браконьєрство заради рогів призвели до сумного результату: на Землі залишилися всього 2 особини північного підвиду білих носорогів.

Це цікаво: незважаючи на свою назву, білий носоріг зовсім не білий, а темно-сірий. Справа в тому, що його назва походить з бурського мови, де співзвучно зі словом «білий».

Чи втратили ми білого носорога назавжди? Виявляється, надія на відродження північного білого носорога зберігається. Учені встигли зібрати генетичний матеріал Судану, з допомогою якого вони планують запліднити двох самок. Подібна операція вимагає великих грошових витрат, тому в даний час йде збір коштів для її здійснення.

Рекомендуємо
Вчені вже відроджували вимерле тварина. Але тільки на 12 хвилин