З давніх часів людина прагне розкрити таємницю буття і стати господарем світу. Але справжні глибини пізнання великої мудрості залишаються йому недоступні. Можливо, люди не можуть вирішити головну проблему світобудови – вічну боротьбу добра і зла.

У Віденському імператорському палаці Ховбург в скарбниці Габсбургів знаходиться священна реліквія – стародавнє спис. Воно має кілька назв: святе спис, спис долі, спис влади. За переказами, римський воїн Лонгин перервав муки Ісуса саме цим списом. З тих пір воно отримало таємничу надприродну силу і конкретне призначення – вершити історію людства. Той, хто заволодіє списом, візьме долю світу в свої руки. Так свідчить легенда.
І дійсно, загадкову силу списи доводять історичні факти. Протягом століть стародавня реліквія завжди перебувала в руках переможця. Спис долі було талісманом влади багатьох відомих завойовників і могутніх правителів. Ним володіли майже всі імператори священної римської імперії. Але господарі таємничого зброї забували про самому головному. Згідно з легендою містична сила списи поєднувала в собі непоєднуване – добро і зло. А моральний вибір залежав від власника священного талісмана. Людина щоразу обирав зло. І злітали корони, рушилися імперії, розпадалися держави.

На початку 19 ст. спис виявилося в руках імператора Франції Наполеона I. Володар стародавнього талісмана вже бачив себе володарем усього світу. Але перед походом на Росію, спис таємничим чином зникло. Переможна армія Наполеона була розбита.
Могутня сила списи вабила і іншого претендента на світове панування. З самого дитинства про талісман влади мріяв майбутній фюрер. Нацисти вивезли реліквію з Австрії і сховали в підземному сховищі Нюрнберзької фортеці. 30 квітня 1945 р. схованку випадково виявили солдати американської контррозвідки. Через кілька годин Гітлер покінчив життя самогубством.
Новими власниками магічного талісмана стали Сполучені Штати Америки. Через 4 місяці американське держава продемонструвала всьому світу міць ядерної зброї. У 1946 р. стародавня реліквія була повернута в Австрію і з тих пір зберігається в музеї.
Можливо спис долі лише чекає нового власника, щоб передати йому велику силу. Але чи знайдеться коли-небудь людина, здатна зробити правильний вибір між добром і злом, невідомо.