Досі залишається нерозгаданою таємниця великих знань, якими володіло людство в глибоку давнину. Які технології застосовували наші предки при будівництві пірамід, гігантських кам’яних храмів або підземних палаців – сучасній науці невідомо. Але подібні загадки для вчених народжуються і в наш час.

На південно-сході Флориди в передмісті Майямі знаходиться незвичайний архітектурний ансамбль – кораловий замок. Це цілий комплекс житлових і господарських споруд, декоративних споруд і скульптурних композицій. І все це нагадує замок велетнів. Величезні ліжка, крісла-кочалки, велетенські столи, восемнадцатитонные скульптури Марса, Венери і Місяця. Усі будівлі виконані з величезних брил вапняку коралових рифів. Важать такі блоки від 5 до 30 тонн. Загальна вага споруд перевищує 1100 т.
Але найдивовижніше, що створив кораловий замок єдина людина – Едвард Лидскалнинш. А було це зовсім недавно, на початку минулого століття. Зовсім незрозумілим способом Едвард доставляв до узбережжя мексиканської затоки багатотонні коралові брили, обробляв їх і встановлював на свій розсуд. Будівельник використовував лише найпростіші інструменти. У нього не було вантажопідйомних машин або механізмів. Як людині з виду далеко не міцної статури вдавалося самотужки ворочати величезні камені? Ніхто не знає. Відомо тільки, що Едвард захоплювався астрономією і історією давнього Єгипту. Від зовнішнього світу він відгородився кам’яною стіною, заввишки в 2.5 м. Гігантська хвіртка вагою 10т. навіть сьогодні легко відкривається, повертаючись на залізному стрижні. Як одна людина змогла знайти центр ваги величезної плити і так ідеально збалансувати її підвіску? Вчені губляться в здогадах.

На території замку Едвард і побудував собі житло, і назвав його «Вежею». Там були його майстерні і житлові приміщення. Цікаво, що ні одному відвідувачу замку він не дозволяв входити в Башту. Який надприродною силою міг володіти творець цього чудо-замка. Може бути, цією силою були знання? Великі знання давнину. Цю версію підтвердив сам Едвард Лидскалнинш. Одного разу він сказав, що знає таємницю єгипетських пірамід. Можливо, в цих словах криється відповідь на всі питання людства. Але будівельник коралового замку помер у 1953р. і залишив нам монументальну загадку, не менш складне, ніж велика піраміда Хеопса.