Останнім часом зміна клімату на Землі стало настільки відчутним, що весь світ заговорив про глобальне потепління. На полюсах планети тануть крижані шапки, відколюються величезні фрагменти древніх льодовиків. Супутникові фотографії показують, що за останні 33 роки площа крижаного покриву тільки на Північному полюсі зменшилася на 40 %. Більш того, з кожним роком процес танення льодів прискорюється. Чи зможе зростання температури на планеті справити помітний вплив на наше життя?

Вчені Британського Національного Океанографічного Центру стверджують, що вже сьогодні існує реальна загроза кардинального зміна клімату на Землі, і вона прихована в глибинах Атлантичного океану.
Найпотужніший у світі потік теплих вод – Гольфстрім. Саме він може стати причиною природної катастрофи на всій планеті. На думку англійських океанологів, з-за стрімкого танення арктичного льоду Гольфстрім ризикує повністю зникнути.
Всебічне вивчення океанічних течій підтвердило припущення вчених. У листопаді 2004 р. була зареєстрована тимчасова зупинка частини головного течії в Атлантиці. Через 10 днів все відновилося. Чому стався збій протягом теплих вод не знає ніхто. Але дослідження показали, що подібне явище не було випадковою аномалією. Зараз вже є докази сильного уповільнення Гольфстріму. За останні 10 років тепле атлантичне протягом ослаб на третину!

Є цей процес тимчасовим або постійним поки не відомо. Але прогнози фахівців невтішні. Якщо Гольфстрім зупиниться, почнеться глобальне похолодання. А з урахуванням сьогоднішнього швидкого танення Гренландського і Арктичного льоду катастрофа неминуча. Можливо, в найближчому майбутньому нас чекає зовсім не потепління, а новий льодовиковий період. Але коли це станеться, поки невідомо.