Гігантські доісторичні птахи, вимерлі на Землі мільйони років тому, фігурують у багатьох стародавніх переказах і фантастичних романах. Так, у знаменитому романі Жуля Верна «Діти капітана Гранта» величезний кондор нападає на хлопчика Роберта і відносить його в своїх кігтях. Але жодна сучасна птах не може підняти в повітря людини. Так думали вчені до недавнього часу.

У Новій Зеландії існують давні легенди про гігантських птахів-людожерів. Збереглися наскальні малюнки із зображенням пернатих хижаків. За місцевими переказами, літаючі монстри з червоним гребенем на голові, полювали на людей і харчувалися чолов’яга. Довго вважалося, що страшні птахи – це всього лише вигадка аборигенів. Але в кінці 19 століття німецький вчений Юлій фон Хааст виявив на одному з новозеландських островів кістки величезного орла. За цим решткам дослідник відновив обличчя невідому науці птаха. Виявилося, розмах крил орла Хааста сягав трьох метрів, а вага – 18 кілограмів. Довгі потужні кігті птаха не поступалися тигряча. Вчений не сумнівався в тому, що це хижак, але не пов’язав свою знахідку з легендою про птаха-людожера. Більш того, він припустив, що даний вид пернатих вимер близько 500 років тому.

Але в 20-му столітті з Нової Зеландії стали надходити тривожні звістки. Місцеві жителі стверджували, що бачили гігантських літаючих істот. У заявах очевидців йшлося про спроби нападу цих птахів на людину. Тоді австралійські зоологи знову вивчили скелет орел Хааста. Результати дослідження вразили вчених – стародавня легенда не брехала! Птах дійсно могла нападати на людей. Будова кісток дозволяло орлу наносити удари дзьобом на швидкості до 80 км/год. Такий хижак здатний хапати і утримувати здобич у повітрі. Причому розмір жертви може бути в кілька разів більше самого мисливця.
Можливо, сучасні жителі Нової Зеландії спостерігали саме такого літаючого монстра? Наступне відкриття ще більше здивувало вчених. На висоті близько 2 тис. метрів від землі було знайдене гігантське гніздо. Невже реліктовий пернатий хижак не зник, а до цих пір ховається в недоступних високих скелях Нової Зеландії? Дослідження тривають…